Vai esat iegādājušies smaržas ar patīkamu aromātu, kas lieliski raksturo jūsu personību? Tad neaizmirstiet tās pareizi uzglabāt. Ja nezināt, kā to izdarīt, iedvesmojieties no mūsu raksta. Esam sagatavojuši četrus pārbaudītus padomus, kā uzglabāt smaržas un uz ko pievērst uzmanību.
Padoms Nr. 1: Pamats ir pareizā vieta
Vieta, kur smaržas tiek glabātas, būtiski ietekmē to kvalitāti. Lai izvairītos no to bojāšanās, pievērsiet uzmanību šiem sīkiem detaļām:
Ideāla vieta ir sausa un tumša
Lielākie smaržu ienaidnieki ir mitrums, spēcīga saules gaisma un ūdens, kas izraisa ķīmiskās reakcijas. Tās izjauc smaržas struktūru un var izraisīt ātru tās iztvaikošanu.
Pēc iegādes atrodiet smaržām vietu mājā, kur ir tumši un sausi. Piemērotas vietas ir, piemēram, guļamistaba vai drēbju skapis.
Atstājiet smaržas oriģinālajā iepakojumā
Pēc iegādes izvairieties no liekas manipulēšanas ar smaržām. Ja vien nav nepieciešams, nelietojiet citas pudeles. Tā vietā atstājiet tās oriģinālajā flakonā un kastītē, kas aizsargās tās no saules stariem un citiem ārējiem faktoriem.
avots: Koku.lv
Patalpiniet smaržas apakšējā plauktā
Vienkārša smaržu uzglabāšanas vadlīnija, kuru daudzi bieži aizmirst. Ja flakonu novietojat augšējā plauktā, tas jebkurā brīdī var nokrist un sabojāties. Turklāt smaržas var izsisties uz paklāja, apģērba vai grīdas, atstājot traipu, kuru vairs nevarēsiet notīrīt.
Smaržu uzglabāšana apakšējā plauktā palīdzēs izvairīties no daudzām nevajadzīgām riskam un nodrošinās, ka tās vienmēr būs pa rokai.
Eksperta padoms
Sliktākā vieta smaržu uzglabāšanai ir vannas istaba, kur bieži ir augsts mitruma līmenis un straujas temperatūras svārstības, kas var ietekmēt smaržas kvalitāti.
Padoms nr. 2: Izvairieties no nepareizas smaržu lietošanas
Daži cilvēki uzskata, ka kratīšana palīdz smaržām izcelties to pilnīgajā aromātā. Tomēr tas nav taisnība. Šāda produkta apstrāde rada gaisa burbuļus, kas vēlāk izraisa oksidāciju un daudzus citus problēmas, piemēram, ķīmisko saišu bojājumus un aromāta izmaiņas.
Pirkiet mazākas iepakojumus ceļojumiem
Kad jau zināt, ka smaržu kratīšana rada problēmas, jūs varbūt jautājat, ko darīt ceļojot. Ja vēlaties ņemt līdzi savu iecienīto aromātu atvaļinājumā, iegādājieties mazāku pudeli vai pārlējiet daļu no tās uz atkārtoti uzpildāmu izsmidzinātāju.
Atveriet smaržas tikai tad, kad tās vēlaties izmantot
Atstājiet flakonu noslēgtu, līdz esat gatavi to izmantot. Ja to atvērsiet, piemēram, lai pārbaudītu, tas sāks oksidēties. Pēc oksidācijas procesa sākšanās jums būs aptuveni divi gadi, lai tās izlietotu. Dažos gadījumos, piemēram, ļoti jutīgiem aromātiem, šis periods var būt pat īsāks.
avots: Koku.lv
Patarimas Nr. 3: Reguliariai tikrinkite kvepalus
Toaleto ir parfumuoti vandenys turi daug sudedamųjų dalių, kurios laikui bėgant gali pakeisti jų kvapą arba spalvą. Prieš naudodami visada kruopščiai patikrinkite produktą ir naudokitės šiomis patarimų nuorodomis:
Sekite kvapo spalvą
Kitokia spalva gali rodyti, kad kvapas keičiasi ir jo kokybė mažėja. Todėl pagalvokite, kur gali būti problema ir užduokite sau šiuos klausimus:
- Ar užtikrinote tvirtą ir gerą flakono uždarymą po kvepalų naudojimo?
- Ar laikote produktą tamsioje ir sausoje vietoje?
- Ar kvepalai nėra per seni?
- Ar teisingai elgiatės su kvapu?
Ar žinojote, kad...
....ideali temperatūra kvepalams laikyti yra 15–20 °C? Aukštesnės temperatūros gali sukelti greitesnį jų sugadinimą.
Sutelkkite dėmesį į kvapą
Po atidarymo kvepalų kvapas gali su laiku pasikeisti. Paprastai jis praranda savo stiprumą ir tampa švelnesnis. Tačiau jei kvapas tampa nemalonus arba labai skiriasi, nustokite jį naudoti. Labai tikėtina, kad jis oksidavosi dėl netinkamo laikymo.
Patikrinkite flakoną
Flakono pagrindinė užduotis – apsaugoti kvapą nuo išorinių veiksnių, tokių kaip oras, drėgmė ar vanduo. Todėl po pirkimo patikrinkite flakoną. Įsitikinkite, kad jis nėra įtrūkęs, sulūžęs ar kitaip mechaniškai pažeistas. Jei taip, perpilkite kvapą į kitą indą su purkštuvu, kurį galėsite sandariai uždaryti.
Patarimas Nr. 4: Pasirinkite tinkamus kvapus
Saugos trukmę taip pat lemia pats kvapo tipas. Galioja taisyklė:
Gėlės ir vaisių kvapai turėtų būti naudojami iškart po pirkimo
Gėlės ir vaisių aromatai išlieka trumpiau nei sunkesni prieskonių tonai. Po kelių mėnesių nuo atidarymo jie gali susilpnėti, todėl jų nešvaistykite. Jei juos naudotumėte tik pavasarį ir vasarą, o sezono pabaigoje liktų, gerai uždarykite juos ir laikykite saugiai. Kitais metais pasistenkite juos sunaudoti.
avots: Koku.lv
Sunkesni prieskonių ir rytietiški kvapai išlieka ilgiau
Kokybiški prieskonių kvepalai, kuriuose yra tokių ingredientų kaip vanilė, cinamonas, tabakas, pačiuliai, sandalmedis ar smilkalai, turėtų išlaikyti intensyvų kvapą net po vienerių ar dvejų metų. Tačiau tai galioja tik tuo atveju, jei jie yra tinkamai laikomi.
Nepaisant ilgesnės išsilaikymo trukmės, nerekomenduojame po kelių naudojimų ilgam laikui atidėti produkto. Visada yra rizika, kad jis praras savo spalvą arba kvapą.
Kvepalų laikymas šaldytuve – taip ar ne?
Kvepalų laikymas šaldytuve yra tema, apie kurią ilgą laiką diskutuojama. Kai kurie teigia, kad tai yra idealus sprendimas, ypač vasarą, kiti yra kategoriškai prieš. Kur yra tiesa?
Ar galite kvapą laikyti šaldytuve, priklauso nuo jo tipo. Šaltas aplinkos klimatas puikiai tinka, pavyzdžiui, kolonjai ar tualetiniam vandeniui. Tačiau kvepalų švelnią struktūrą gali sugadinti. Todėl geriau juos laikyti ant lentynos arba sausoje spintelėje, kur temperatūra yra pastovi.
Pasirinkite kvapą, kuris pabrėš jūsų asmenybę
Dabar, kai žinote, kaip teisingai laikyti kvepalus, laikas pasirinkti tinkamą kvapą. Peržvelkite Koku.lt pasiūlymą ir įsigykite kvapą, kuris pabrėš jūsų asmenybę ir kurį galėsite dėvėti tiek darbe, tiek mokykloje ar vakarėliuose.